Statické zkoušky V-2

P7 (Peenemuende): Na zkušebním stanovišti P7 se nacházely 3 mobilní věže pro statické zkoušky raket a motorů. Příprava se uskutečňovala v montážní hale, poté věž umístěná na čtvercovém bloku vyjela ven a odbočila buď doleva na kalibrační stanoviště, nebo na konci dráhy doprava nad chladící žlab. Jak ukazují fotografie, testovány mohly být kompletní rakety, nebo byl test zaměřen hlavně na pohonnou jednotku. Potom bylo vybavení zbytku "rakety" druhořadé a tvořilo jakýsi zkušební přípravek.

P1 (Peenemuende): Zkušební stanoviště P1 bylo starší než P7 a bylo hlavně určeno k testování motorů a spalovacích komor. Nacházelo se bezprostředně vedle P7 a vypadalo jako masivní betonový bunkr s nástavbou v podobě ocelové věže. Fotografii bohužel nemohu zveřejnit. Nejzajímavější je čtvrtá fotografie ze statické zkoušky prototypové spalovací komory o nižším tahu.

Laura (Schmiedebach): Toto zařízení bylo umístěno v břidlicovém lomu a sloužilo k testování sériově vyráběných spalovacích komor. Dobře je vidět řada spalovacích komor v přepravních rámech stojících na okraji  skalní římsy a čekajících na test. Na fotografiích jsou vidět 2 zkušební stavy a také to, že zde pracovali vězni koncentračního tábora (Buchenwald). Denně zde bylo otestováno cca 30 komor.

Následující krásná fotografie ukazuje velmi názorně co ve spalovací komoře A-4 znamenalo vnitřní chlazení. Je vidět poslední chladící kolektor a clona alkoholu vstřikovaného řadou malých otvorů.